TRE meetod ja protsess

KEHA JA MEELE PINGETE VABASTAMINE TRE abil
TRE – Trauma and Tension Releasing Execises

See revolutsiooniline stressi ja traumade tervendamise meetod põhineb kehaterapeudi David Berceli (PhD) kogemustel ja uuringutel, kes on inimeste traumade tervendamise ja uurimisega tegelenud mitmel pool maailmas rohkem kui 30 aastat. Oma kogemusest lähtuvalt on ta välja arendanud traumadest ja pingetest vabastamise harjutused (Trauma & Tension Releasing Execises – TRE).

Tegemist on kindlas järjekorras sooritatud keha vibreerima panevate stressist vabastavate harjutustega. Need harjutused vabastavad kehasse pingetena ladestunud üleelamised ja traumad.

Ainult rääkimine traumade ja stressi käsitlemisel aitab meid vähe. Õnnetusjuhtumist või traumast rääkimine toimib ajukoore tasandil, enamus psühhoteraapiaid mõjuvad meie aju keskmisele osale hõlmates meie emotsioone. TRE meetod toimib aju kõige vanema osa – aju tüve – tasandil, mis tervendab meid väga sügavalt kehasse kuhjunud vanade pingete vabanemise kaudu.
Omandades need harjutused saab neid kasutada iseseisvalt igapäevaelu stressi ja tööstressi maandamisel.

Nendele harjutustele võib läheneda kui kergesti õpitavale eneseabi programmile. Meie kogemus on, et seda programmi on üllatavalt lihtne omandada, ja see programm on väga kasulik laiadele inimrühmadele, seal hulgas eriti abistavate elukutsete esindajatele, “sekundaarse ” trauma riskiga inimestele.

Loe M.Makarova intervjuu TRE-st Tiia Lõokesega
ajakirjas TERVIS Pluss: TRE st TervisPluss 02.2017

Loe Tiia Lõokese artiklit: Lase oma kehal väriseda!

Intervjuu TRE-st S.Andresi ja Ole Ry’ga Tervis Üksis

TRE-meetodi looja David Bercelli koduleht www.traumaprevention.com

Telli oma organisatsioonile teoreetiline ja praktiline koolitus “Töö- ja igapäevaelu stressi vabastamine TRE meetodi ja protsessi abil.”

TRE meetodi koolituse võib ühendada stressi vabastamise koolitusega hingamistöö abil.

Koolituse maht: 2-3 tunnine, 1 või 2 päevane koolitus.

Tiia Lõoke
email: tiia@teadlik-loomine.ee
tel. 5178313