Hingamisteraapia individuaalseanss Tiia Lõoke juhendusel

Kohtumine kestab 2,5 tundi. Riietus peaks olema mugav pikaliolemiseks. Hingamisteraapia seansi võib jagada mõtteliselt kolmeks osaks: 1) alustav nõustamine, 2) hingamisrännak ja 3) hingamisrännaku integratsioon.

1) Kõigepealt tutvume ja räägime olulistest ja aktuaalsetest asjadest. Hingamistöö on seotud rakutasandil säilinud kehapingete, emotsioonide ja mälestuste vabastamisega, mis sügavama hingamise ja toetuse korral hakkavad esile tulema ja tervenema. Sageli peegeldab elu meie sündimisel kogetud mustreid, seepärast räägime ka sünnist ja varajasest lapsepõlvest. Vajadusel tegeleme probleemi või eesmärgiga juba enne hingamisrännakut mõnel muul meetodil.

Hingamissessioonil kasutan vajadusel vaimse regressiooni või sisemise rännaku elemente kohtumaks teatud sündmustega oma minevikust või paremast võimalikust tulevikust. Teisenenud teadvuse seisundis oleme rohkem avatud oma alateadvuses ja üliteadvuses olemasolevale infole, millest on võimalik teadlikuks saada. Võib kasulikuks osutada ka enne hingamisseanssi kasutada toolitöö meetodit, mis on pärit gestalt psühhoteraapiast või teeta tervendamist, millega “laaditakse alla” uusi vajalikke uskumusi ja programme.

Vestluse käigus uurime ja “kaevame välja” millised on inimese negatiivsed uskumused ja programmid, mis segavad elus vajalikke muudatusi loomast. Negatiivsetele uskumustele ja programmidele leiame koos postiivsed programmid ja uskumused.

2) Räägime hingamise põhimõtetest ja tehnikatest ning alustame hingamisrännakuga. Hingates lamab inimene silmaklappidega mugaval kušetil sooja teki all. Teadlik, ühendatud ja vabastav hingamine toimub läbi suu või läbi nina hingates. Hingame vabalt ja lõdvestunult. Vajadusel kasutan hüpnoteraapias kasutatavaid lõdvestustehnikaid.

Hingaja toetamine toimub läbi terve hingamistsükli, mis võib kesta 60 – 90 minutit. Hingamisseansi ajal kasutan sobivaid sugestiivseid kinnitusi, uskumuste muutmist ja toetavaid allalaadimisi, olenevalt sellest, mis on kliendi teema ja tervendamist vajav olukord. Samuti kasutan kehateraapia, hüpnoteraapia ja energiateraapia teadmisi ja kogemusi.

Muutunud teadvuse seisundis võivad avalduda kõrgemad tajud ja nägemused, mis aitavad luua selgust ja tasakaalu. Tavaliselt kogetakse seansi ajal suurenenud füüsilist, emotsionaalset või spirituaalset teadlikkust. Pausideta hingamise abil omastab inimese keha tavalisest enam hapnikku, mis omakorda muudab CO2 taset ajus. Sisenetakse muutunud teadvuse seisundisse, kus pinnale võivad kerkida mälestused, pildid, emotsioonid või aistingud, mida on võimalik vabastada ja uudsel moel endasse intergreerida. Selles seisundis ollakse nii oma pinnalekerkinud minevikusündmuste kogeja kui ka vaatleja, mis lubab minevikus juhtunut vabastada, ümber tõlgendada ja näha uue nurga alt.

Hingamisseansil kogetav võib olla igal korral erinev. Võidakse kogeda füüsilist valu või naudingut, neist tekkivaid kuuma- või energialaineid, pingete ja emotsioonide vabanemist (ebamugavust, kurbust, viha), suurt ja sügavat lõdvestumist ja turvatunnet, rõõmu ja õnnetunnet, et kõik on nii hästi ja sujub kergelt. Võidakse jõuda suurte taipamisteni ja ahaa-elamusteni lahendust vajavate olukordade suhtes või selgusele oma ebaotstarbekate mõttemustrite ja käitumise osas. Hingamisrännak võib viia sügavate vaimsete ja energeetiliste kogemusteni.

3) Hingamisrännaku lõpul tunneb hingaja end tavaliselt füüsiliselt ja vaimselt lõdvestunumana ja erksamana. Mõnikord võidakse kogeda äkilist ahhaa-elamust või selgust teemade osas, mis olid enne nõutuks tegevad või ajasid segadusse. Seetõttu tuleb peale hingamistsükli lõppu kuni seansi täieliku mõju teadvustumiseni veidi aega vaikselt edasi lamada. Kohanemise aeg tavateadvusega ja integratsioon on väga oluline saamaks hingamisrännakust maksimaalset kasu.

Peale hingamisrännakut räägime hingamiskogemusest, seansi ajal tekkinud mõtetest, aistingutest, mälupiltidest, uutest ideedest ja kuidas seda integreerida oma igapäeva ellu. Hingasseansside kohta on hea hakata pidama päevikut. Seanss lõpeb kokkuvõtetega ja soovitustega edasiseks tööks iseenda heaks.